O firmie | Spółdzielnia Socjalna KOBIERZYN

O nas - Kim jesteśmy?

„Tylko wierność ludziom, czyni z nas człowieka” Tadeusz Kościuszko

Spółdzielnia Socjalna „Kobierzyn” to dwa zespoły, realizujące usługi w dwóch głównych obszarach: 

  1. Usługi związane z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zielonych. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce o takim profilu zatrudniającą osoby chorujące psychicznie. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w pracy związanej ze sprzątaniem budynków i  utrzymaniem terenów zielonych. Część z naszych pracowników to beneficjenci projektu „Chcę i mogę pracować” realizowanego przez Szpital Babińskiego w okresie październik 2011 – czerwiec 2013 (w trakcie projektu odbyli szkolenie i roczny staż zawodowy w parku szpitalnym na stanowisku pracownik terenowy), inne osoby mają doświadczenie pracy w innych krakowskich firmach społecznych jak „Zielony Dół” oraz „Pensjonat u Pana Cogito”.
  2. Usługi gastronomiczne, realizowane od 2018 roku przez zespół, pracujący w Bistro Tymiankowo. Bistro jest zlokalizowane w zabytkowym zespole szpitalno – parkowym krakowskiego Kobierzyna. Klientki i Klienci naszego bistro korzystają ze świeżych, smacznych posiłków, przygotowywanych z menu, oferty obiadów dnia serwowanych w dni powszednie. Dania z bistro można zamówić z dowozem oraz skorzystać z oferty cateringowej. Zapraszamy także do organizacji niewielkich imprez i spotkań w gronie najbliższych w naszym bistro i ogródku, do niego przylegającym. W sezonie letnim Klientki i Klienci Tymiankowa mogą zakupić rozsady ziół i kwiatów, które uprawiamy w jednej z kobierzyńskich szklarni. Wtedy też część z warzyw i ziół, które wykorzystujemy do przygotowania i serwowania dań pochodzą z naszej, lokalnej uprawy.

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z wizyt studyjnych na temat ekonomii społecznej, specyfiki organizacji pracy z osobami z doświadczeniem kryzysu i choroby psychicznej, partycypacyjnej i inkluzywnej organizacji pracy zespołów oraz warsztatów ogrodniczych i hortiterapeutycznych

Dbamy o podnoszenie kompetencji i kwalifikacji osób zatrudnionych przy równoczesnym dbaniu o ich dobrostan. W miarę możliwości Spółdzielnia organizuje warsztaty i szkolenia w obszarze kompetencji miękkich, wspiera w rozwoju zawodowym oraz zachęca do korzystania z programów ułatwiających dostęp do aktywności fizycznej i kulturalnej. W naszej codziennej pracy kierujemy się wartościami humanistycznymi, opartymi na wzajemnym zaufaniu, równości i akceptacji różnorodności.

Codzienne funkcjonowanie obu zespołów koordynuje zespół administrujący: 

Kierowniczka: Małgorzata Zawiła

Zastępca kierownika: Sławomir Pikul

Pracownik administracyjny: Przemysław Sobociński

 

W roku 2023 Spółdzielnia Socjalna "Kobierzyn" uzyskała certyfikat znaku jakości Ekonomii Społecznej w kategorii "Najlepszy Pracodawca" oraz zdobyła nagrodę w Konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej.

W jubileuszowym 2023 roku Spółdzielnia Socjalna "Kobierzyn" została uhonorowana prestiżową nagrodą główną w konkursie Małopolski Lider Ekonomii Społecznej 2023

Zarząd Spółdzielni

Małgorzata Zawiła – prezes

Sławomir Pikul wiceprezes

Elżbieta Filekczłonek zarządu

Historia – Skąd się wzięliśmy?

Spółdzielnia Socjalna „Kobierzyn” została założona przez Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej – organizacje pozarządowe, których misją jest kompleksowe wsparcie osób chorujących psychicznie, ich reintegracja społeczna, aktywizacja zawodowa oraz szeroko pojęta destygmatyzacja chorych psychicznie w świadomości społecznej.

Zaufali nam

Głównym klientem Spółdzielni ”Kobierzyn” jest Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe, dla której wykonujemy usługi sprzątania budynków mieszkalnych i konserwacji zieleni na przyszpitalnym osiedlu mieszkaniowym (10 budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 1151 m2 i 1700 m2 powierzchni zielonej)

W latach 2022 i 2023 Spółdzielnia realizowała usługi utrzymania terenów zielonych w Krakowie, przy ulicy Przyzby na rzecz Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje współpracy.

Dane firmy

ul. Babińskiego 29/19/1 

30-393 Kraków

 

+48 519 482 682

 

NIP: 676 24 70 173

REGON: 122982945

KRS: 0000486104

BANK: 75 1240 4650 1111 0010 5498 4298